Artur i Mallika Szumscy
+48 608 822 431 napisz@kuchniajogi.pl

Anthony William – „Boski Lekarz”

Jak odbudować zapasy kwasu chlorowodorowego

Anthony William Boski Lekarz

Żeby rozwiązać problem przenikania amoniaku (często mylony, jak już wspomnieliśmy, z zespołem nieszczelnego jelita), a także niemal wszystkich zaburzeń pracy jelit, musimy przywrócić właściwą objętość kwasu chlorowodorowego w żołądku i zadbać o wzmocnienie układu trawiennego.

Jest na to zaskakująco prosty i skuteczny sposób: wystarczy codziennie pić na pusty żołądek pół litra soku z selera.

Podejrzewam, że nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś. Nie podejrzewałeś soku z selera o tak zdumiewające właściwości, prawda? Ale potraktuj tę radę poważnie. To jeden z najskuteczniejszych, o ile nie najskuteczniejszy sposób na uzdrowienie jelit. Nie żartuję. I jeszcze coś: co prawda, na rynku można dostać wiele świetnych soków o dobroczynnym wpływie na zdrowie, ale sok z selera powinno się pić w czystej postaci, bez domieszek. Tylko to zapewni jego skuteczność.

Nie daj się zwieść prostocie tej porady. Wyobraź sobie, że masz do napisania 10-stronicową pracę na temat codziennego życia w jakiejś epoce historycznej. Jeśli oddasz pracę, która skupi się na opisie ówczesnej rzeczywistości, i tylko dwie linijki poświęcisz życiu codziennemu, nauczycielka raczej nie spojrzy na nią przychylnym okiem. Będzie się zastanawiać, dlaczego nie skupiłeś się na zadanym temacie.

Dokładnie tak wygląda sytuacja w żołądku, kiedy staramy się odbudować zapasy kwasu chlorowodorowego. Mieszanka 20 soków – gdzie seler będzie tylko jednym z nich – wywoła zamieszanie. Czasami najlepiej jest postawić na prostotę. Żołądek potrzebuje soku z selera – i tylko soku z selera – żeby odbudować zapasy kwasu. To tajemna wiedza, dzięki której chory odzyska zdrowie.

Oto jak powinniśmy się do tego zabrać:
• Selery myjemy rano, przed pierwszym posiłkiem (jeśli chcemy przygotować sok później, powinniśmy odczekać dwie godziny od ostatniego posiłku). Każdy inny pokarm zaburzy efekt wypicia soku.
• Wrzucamy seler do sokowirówki. Niczego nie dodajemy, ponieważ każdy dodatkowy składnik zaburzy efekt wypicia soku.
• Sok wypijamy od razu – zanim się utleni, co osłabia jego działanie.

Seler zawiera wyjątkowe związki sodu, z którymi łączą się bioaktywne pierwiastki śladowe i substancje odżywcze. Szklanka soku z selera z samego rana poprawia trawienie pokarmów spożywanych w trakcie dnia. Z czasem sole mineralne, minerały i substancje odżywcze przywrócą właściwą objętość kwasu chlorowodorowego w żołądku.

Nadmienię, że problemy żołądkowe rzadko kiedy występują w odosobnieniu. Kolejne podrozdziały poświęcam omówieniu innych zaburzeń pracy układu trawiennego.